Kontakta oss


Skötselbolaget når man dygnet runt, 24/7 på tel: 020-36 22 90 .

Våra kontor har öppet vardagar mellan 7 och 16 och på de orter vi har jourtjänst är vi bemannade dygnet runt under årets alla dagar och vi löser alltid dina problem.

Vill du kontakta oss eller göra en felanmälan?
Via telefon 020-36 22 90, via mail och chat eller via vårt felanmälanformulär skotselbolaget.se/felanmalan/.

Jourtelefon utanför ordinarie arbetstid och helger

16.00-07.00: Tel: 020-36 22 90

 

Huvudkontor

Kalmar

Polhemsgatan 30,
392 39 Kalmar

Växel, dygnet runt: 020-36 22 90

 

Joakim Fredriksson: Drift/personalansvarig

Fastighet/teknisk förvaltning

070-335 27 44

joakim.fredriksson@skotselbolaget.se

 

Tor Knutsen: Drift/personalansvarig

Trädgård/ Yttre

070-8369755
Tor.knutsen@skotselbolaget.se

 

Carina Englund: Drift/personalansvarig

Lokalvård/Hemstäd

070-836 22 96

Carina.englund@skotselbolaget.se

 

Andreas Gustavson: Drift/personalansvarig

Ventilation/Styr&Regler/projekt

070-636 22 02
gustavson@skotselbolaget.se

 

Helena Hallams: Samordnare Fastighet

020-36 22 90
helena.hallams@skotselbolaget.se

 


Oskarshamn:

Hantverksgatan 33

572 57 Oskarshamn

Växel, dygnet runt: 020-36 22 90

 

Lars Karlsson: Filial och personalansvarig

Teknik/Fastighetsunderhåll

070-236 21 24

lars.karlsson@skotselbolaget.se

 


Växjö:

Arabygatan 78
352 46 Växjö

Växel, dygnet runt: 020-36 22 90

 

Leif Svensson: Filial och personalansvarig

Teknik/fastighetsunderhåll

070-611 07 99

Leif.svensson@skotselbolaget.se

 


Nybro:

Spånstigen 3,
382 37 Nybro

Växel, dygnet runt: 020-36 22 90

 

Tor Knutsen: Drift/personalansvarig

Trädgård/ Yttre

070-8369755

Tor.knutsen@skotselbolaget.se

 


Västervik:

Allén 68
593 61 Västervik

Växel, dygnet runt: 020-36 22 90

 

Lars Karlsson: Filialansvarig

Teknik/Fastighetsunderhåll

070-236 21 24

lars.karlsson@skotselbolaget.se