Kontakta oss


Skötselbolaget når man dygnet runt, 24/7/365.

Våra kontor har öppet vardagar mellan 7 och 16 och på de orter vi har jourtjänst är vi bemannade dygnet runt under årets alla dagar och vi löser alltid dina problem.

Vill du kontakta oss eller göra en felanmälan?
Via telefon på respektive ort, via chat, enligt nedan eller via vårt felanmälanformulär skotselbolaget.se/felanmalan/.

Jourtelefon utanför ordinarie arbetstid och helger 16.00-07.00
076 – 632 28 99

Gå in och följ din fastighet via vår Kundwebportal. Saknar du inloggningsuppgifter? Kontakta oss så lägger vi upp dig som användare.

 

Huvudkontor

Kalmar

John Romin: Verksamhetsansvarig

070-612 06 90
john.romin@skotselbolaget.se

 

Roland Andersson: Ägare

Affärsutveckling/Avtal

070-311 54 53
andersson@skotselbolaget.se

 

Helen Elgmo: Ekonomifrågor/ekonomisk förvaltning

070-836 68 60
helen.elgmo@skotselbolaget.se

 

Joakim Fredriksson: Drift/personalansvarig

Fastighet/teknisk förvaltning

070-335 27 44

joakim.fredriksson@skotselbolaget.se

 

Jonas Rundberg: Drift/personalansvarig

Trädgård/ Yttre/ Mark

070-356 52 32
jonas.rundberg@skotselbolaget.se

 

Andreas Gustavson: Ventilation/projektansvarig

Ventilation/Styr&Regler

070-636 22 02
gustavson@skotselbolaget.se

 


Oskarshamn:

Lars Karlsson: Filialansvarig

Teknik/Fastighetsunderhåll

070-236 21 24

lars.karlsson@skotselbolaget.se

 


Växjö:

Leif Svensson: Filialansvarig

Teknik/Fastighetsunderhåll

070-611 07 99

Leif.svensson@skotselbolaget.se

 


Nybro:

Jonas Rundberg: Drift/personalansvarig

Trädgård/ Yttre/ Mark

070-356 52 32
jonas.rundberg@skotselbolaget.se

 

Erik Bjursell: Områdesansvarig

Trädgård/Mark/Fastighet/Lokalvård

073-0287614
erik.bjursell@skotselbolaget.se

 


Västervik:

Roland Andersson: Filialansvarig

Teknik/Fastighetsunderhåll

070-311 54 53

andersson@skotselbolaget.se