Kontakta oss


Skötselbolaget når man dygnet runt, 24/7/365 på tel: 020-36 22 90 .

Våra kontor har öppet vardagar mellan 7 och 16 och på de orter vi har jourtjänst är vi bemannade dygnet runt under årets alla dagar och vi löser alltid dina problem.

Vill du kontakta oss eller göra en felanmälan?
Via telefon 020-36 22 90, via mail och chat eller via vårt felanmälanformulär skotselbolaget.se/felanmalan/.

Jourtelefon utanför ordinarie arbetstid och helger 16.00-07.00.
020-36 22 90

Gå in och följ din fastighet via vår Kundwebportal. Saknar du inloggningsuppgifter? Kontakta oss så lägger vi upp dig som användare.

 

Huvudkontor

Kalmar

Polhemsgatan 30,
392 39 Kalmar

Växel, dygnet runt: 020-36 22 90

 

John Romin: Verksamhetsansvarig

070-612 06 90
john.romin@skotselbolaget.se

 

Roland Andersson: Ägare

Affärsutveckling/Avtal

020-36 22 90
andersson@skotselbolaget.se

 

Helen Elgmo: Ekonomifrågor/ekonomisk förvaltning

070-836 68 60
helen.elgmo@skotselbolaget.se

 

Joakim Fredriksson: Drift/personalansvarig

Fastighet/teknisk förvaltning

070-335 27 44

joakim.fredriksson@skotselbolaget.se

 

Jonas Rundberg: Drift/personalansvarig

Trädgård/ Yttre/ Mark

070-356 52 32
jonas.rundberg@skotselbolaget.se

 

Carina Englund: Drift/personalansvarig

Lokalvård/Hemstäd

070-836 22 96

Carina.englund@skotselbolaget.se

 

Andreas Gustavson: Ventilation/projektansvarig

Ventilation/Styr&Regler

070-636 22 02
gustavson@skotselbolaget.se

 


Oskarshamn:

Hantverksgatan 33

572 57 Oskarshamn

Växel, dygnet runt: 020-36 22 90

 

Lars Karlsson: Filialansvarig

Teknik/Fastighetsunderhåll

070-236 21 24

lars.karlsson@skotselbolaget.se

 


Växjö:

Arabygatan 78
352 46 Växjö

Växel, dygnet runt: 020-36 22 90

 

Leif Svensson:

Teknik/Fastighetsunderhåll

070-611 07 99

Leif.svensson@skotselbolaget.se

 


Nybro:

Spånstigen 3,
382 37 Nybro

Växel, dygnet runt: 020-36 22 90

 

Jonas Rundberg: Drift/personalansvarig

Trädgård/ Yttre/ Mark

070-356 52 32
jonas.rundberg@skotselbolaget.se

 

Erik Bjursell: Områdesansvarig

Trädgård/Mark/Fastighet/Lokalvård

073-0287614
erik.bjursell@skotselbolaget.se

 


Västervik:

Allén 68
593 61 Västervik

Växel, dygnet runt: 020-36 22 90

 

Lars Karlsson: Filialansvarig

Teknik/Fastighetsunderhåll

070-236 21 24

lars.karlsson@skotselbolaget.se